Zastanawiasz się przypuszczalnie, czy zdjęcia produktowe mają jakikolwiek wpływ na sprzedaż? Zastanów się.

Prawie że wszyscy ubóstwiają nabywać, niemniej jednak wszelkie typy zakupów, przede wszystkim zaś w internecie, wymagają od kontrahenta okresu do kontemplacji. Klienci kochają porównywać produkty, jakkolwiek nieraz nie idzie im o szczegółowe cechy. Wręcz przeciwnie, nierzadko omijają skrupulatne opisy specjalistyczne na stronach. Ciekawią ich zaś zdjęcia produktów. To stricte te fotografie – kultowe zdjęcia packshot, jak określają je ludzie biznesu – to najpopularniejszy wariant dobrych zdjęć eksponujących towary.

Perfekcyjnie, gdy użytkownik dostaje do dyspozycji mnóstwo zdjęć, które są dobrej jakości. Konsument może wówczas zlustrować sobie każdy przedmiot z każdej strony i po przetrawieniu podjąć decyzję dotyczącą zakupu. Skoro więc to zdjęcia w dużej mierze eksponują artykuł, wskazane jest pomyśleć o tym co uczynić, by były one zrealizowane świetnie. Fotografia produktowa, to dyscyplina, w której powinno się mieć duże doświadczenie, aby zdołać zademonstrować dany produkt tak, by zdjęcie odpowiednio go sprzedawało.

Komponuje się na to mnóstwo składników:

  • Elementarna rzecz, to drugi plan na jakim, uwiecznia się przedmioty.
  • Oprócz tego produkt musi być doświetlony tak, by nie dawać cienia.

Narzuta czy też dywan, to przyzwoity dalszy plan do zdjęć, w momencie kiedy wyprzedajemy na aukcjach internetowych swoje dawne piłki i samochodziki. W wypadku gdy biznes ma wyglądać niczym instytucja z górnej półki, zdjęcie również musi być zrobione przez specjalistę. Na packshotach zrealizowanych przez profesjonalistów, nie zobaczymy tapety w ciapki lub pstrokatych pledów (pod warunkiem, że to nie one są wyprzedawane). Trzon zawodowej fotografii produktów, to jednolity drugi plan. Bez wątpienia obecnie można komplet zdjęć obrobić w Photoshopie i mnóstwo fotografów właściwie tak wykonuje packshoty. Mimo to niestety rezultat przewyższa jakością przetworzony, gdy z miejsca wszystko wykonane jest prawidłowo. Homogeniczne gładkie tło jest w tej sytuacji kumplem fotografa produktowego, ponieważ w dużej mierze łatwiej wdrażać wszelakie poprawki na fotografii, jeśli kontrast między przedmiotem a drugim planem jest widoczny. Tym samym pozyskanie odbiorcy artykułu zaczyna się od dbałości o szczegóły w ciągu wykonywania fotografii produktów, żeby klienci mieli okazję jak najdokładniejszego zaznajomienia się z artykułem. Wyśmienite zdjęcia nie tylko w gigantycznym stopniu sprzedają artykuły, lecz również budują pożądane wyobrażenie o Państwa interesie.