Taśmy pakowe idealnie nadaję się do zaklejania różnego rodzaju pudełek itp. Dzięki zastosowaniu wzmocnionej folii taśma pakowa jest bardzo wytrzymała.

Taśmy pakowe bez problemu przyklejania się do różnych powierzchni, dzięki niej możemy zakleić pudełko i być pewni, że podczas transportu nic nam się z niego nie wysypie. Taśmy pakowe posiadają specjalne właściwości dzięki, którym jest odporna na warunki atmosferyczne. Taśmę Możemy nabyć w różnych kolorach. Taśmy pakowe posiadają standardowe wymiary 48/60. Dzięki temu mamy możliwość lepszego i łatwiejszego uchwycenia początku taśmy co sprawi, że łatwo się nam ona odwinie z rolki. Taśmy pakowe oczywiście nie musi służyć tylko do pakownia. Możemy jej użyć także do zaplombowania czegoś. Więc nie ma obywa o to, że ktoś nie dostosuje taśmy do swoich indywidualnych potrzeb.

Taśmy pakowe posiadają bardzo waży atut. Mianowicie jest przyjazna dla środowiska i to zarówno w czasie procesu produkcji jak również w późniejszym użytkowaniu. Idealna kleistość o raz elastyczność sprawia, że taśma pakowa coraz częściej zastępuje taśmę kauczukową. Taśmy pakowe doskonale nadają się do zaklejania zarówno małych jak i dużych gabarytów kartonów.

Połysk, przeźroczystość , kleistość, łatwość klejenia. Dzięki właśnie tym właściwościom taśma pakowa chętnie jest używana w działach wysyłkowych czy w sektorach opakowań. Kto najczęściej korzysta z taśmy pakowej? Najczęściej korzystają takie instytucje jak firmy kurierskie, firmy prowadzące sprzedaż wysyłkową, poczty itp. Dodatkowo taśma pakowa jest bardzo tania co sprawia, że zarówno osoby prywatne jak i firmy często po nie sięgają.

Jakie wyróżniamy taśmy pakowe? Taśmy pakowe cicho rozwijające się, akrylowe, do nadruku, kauczukowe, kolorowe, papierowe, maszynowe itp.