Mimo iż za oknami jeszcze mamy pełnię lata, nieubłaganie nadchodzi zima. Snowboardziści którzy poważnie myślą o nowym sezonie już teraz rozglądają się za sprzętem na zimowy sezon – czy to jest nowa decha, kurtka czy też np. rękawiczki. Długo jeżdżące osoby przeważnie wybrali już swój „ulubiony” sklep snowboardowy, z którego usług korzystają od lat. Co jednak mogą zrobić osoby „nowe” w zakresie jeżdżenia na snowboardzie? Jak wypatrzyć porządny sklep ze snowboardem?

Firmowe Snowboardy – wyznacznik jakości?

Niestety samo posiadanie przez sklep w ofercie firmowego sprzętu nie decyduje o tym, że interesujący nas sklep może zasłużyć na miano solidnego. Bezspornie – asortyment sklepu ma znaczenie, bo firmy takie jak Pathron, Never Summer czy DC nie trafiają nazbyt często do mizernych punktów, zlokalizowanych w Wygwizdowie, niemniej jednak ważniejsza od samej oferty jest właściwa obsługa klienta. To profesjonalizm sprzedawcy jest najistotniejszym elementem przesądzającym o tym, czy sklep snowboardowy zasługuję na miano „rzetelnego” czy też nie.

Cena nie gra roli?

Bezspornie, cena to jeden z fundamentalnych kryteriów jaki rozważamy przy wyborze konkretnego sklepu sportowego, niemniej warto pamiętać o fakcie, że za dobrą obsługę dobrze jest dopłacić. Pracownik sklepu może nas ocalić przed istotnymi pomyłkami – zakupem zbyt długiej lub zbyt twardej deski, niewłaściwego numeru buta lub też po prostu – słabego modelu deski.

Warto przy tym brać pod uwagę, iż gros sklepów ze snowboardem wie, że produkt jaki jest na magazynie musi zostać wyprzedany, co skutkuje tym, że sprzedający często zgadzają się negocjacje cenowe, częstokroć proponując bonifikaty sięgające kilkunastu procent ceny wyjściowej.

Co powinien mieć w ofercie sklep ze snowboardem?

Ten paragraf może się wydać niedorzeczny, niemniej jednak jest kluczowy. W ofercie porządnego sklepusportowego powinniśmy znaleźć przede wszystkim artykuły z rozlicznych grup cenowych – w przypadku desek snowboardowych w ofercie winny być dostępne zarówno produkty firm budżetowych (np. Raven Snowboards) jak także tych z górnej półki (GNU czy Pathron).

Jeśli chodzi o ofertę towarów które powinny być dostępne na stanie, to poza snowboardami nie powinno w nim brakować artykułów takich jak:

Dobrze jest, jeśli wybrany przez nas sklep, prowadzi również swój sklep online lub inną stronkę, na której opisuje dostępny na miejscu towar.