Nowoczesny dom w skandynawskim stylu jest marzeniem coraz liczniejszej grupy osób. Po części wynika to z ciepła takich aranżacji, a po części z wygody, która jest zasługą miękkich mebli. Jednak nie wszyscy wiedzą jak urządzić piękny salon czy sypialnie inspirowana takim nurtem. Jest on on szczególnie ciekawy, gdyż łączy w sobie oszczędne kształty, wygodę oraz coś unikalnego, coś, co stanowi o jego rodzinnym i przyjaznym dla wszystkich charakterze!

Skandynawskie meble do jadalni, to zawsze dobry wybór

Kupując meble, zawsze warto zwracać uwagę na ich walory dekoracyjne oraz na to, by dobrze pasowały do wystroju danego wnętrza. W przypadku stylu skandynawskiego najlepiej będą wyglądały takie drewniane meble do jadalni i salonu. Wygodne krzesła z obiciami, sofy w kolorze naturalnego drewna, stoliki kawowe oraz stojące na nich ozdobne lampki. Całość zaś uzupełnić możemy mięciutkim dywanem podłogowym. Dywan taki będzie szczególnie przydatny, gdy nasze mieszkanie znajduje się na parterze lub w sytuacjach, gdy zamieszkują z nami malutkie dzieci!

Znane marki producentów mebli Scandimania, La Forma i Nardi

Wśród wielu producentów skandynawskich mebli na rynku, szczególną uwagę przykuwają wyroby kilku najbardziej renomowanych firm. I tak fotele oraz sofy Scandimania są nie tylko wygodne, lecz dzięki jasnym barwom uczynią wnętrze salonu bardziej przytulnym. Z kolei drewniane krzesła La Forma, szczególnie w połączeniu z okrągłym stołem do jadalni, stworzą wokół siebie unikalną atmosferę. Wreszcie meble Nardi i oświetlenie, czyli lampy, Very Simple, to mniej znane, lecz także warte uwagi marki!