Jeżeli Twoją pociechę w nadchodzącym czasie czeka uroczystość Pierwszej Komunii Świętej – oznacza to, że artykuł ten jest dla Ciebie. Święto to, w ostatnich latach zostało nazwane mianem skromnego wesela. Jest w tym niestety wiele prawdy. Opiekunowie zamiast skupić się na duchowym aspekcie uroczystości, zwykle w głównej mierze dbają o to, aby zorganizować fajną imprezę. Czy na pewno warto podążać tą drogą? Organizacja Pierwszej Komunii Świętej wymaga mnóstwa pracy. W skład najistotniejszych czynności zaliczyć można:

  • zakup ubiorów liturgicznych (wianki komunijne, sukienki, alby itp)
  • przygotowanie imprezy dla rodziny
  • podarunki z okazji uroczystości

A co jeżeli byśmy zadbali o to, by przynajmniej część z powyższych obowiązków zrobić sami? Na potrzeby tego arta przeanalizujemy punkt pierwszy – a dokładniej jego część : własnoręczne zrobienie wianuszka komunijnego.

Za pierwszy punkt naszej pracy winniśmy obrać zrobienie okręgu wianuszka. Będzie nam do tego potrzebny drut -aluminiowy bądź metalowy. Powinniśmy owinąć go bibułą, oraz uformować w kształt okręgu. Do tak zrobionego obwodu wianuszka możemy teraz przyczepiać wybrane elementy (kwiatki, różyczki, gałązki). Takie elementy bez trudu można nabyć w zwykłych sklepach z dewocjonaliami. Najważniejsze jest posiadać pewien wzór wianka, który możemy znaleźć w wielu sklepach internetowych np na komunia.eu/wianki_komunijne.html . Można również pokusić się o wykonanie wianuszka z prawdziwych kwiatków. Wymaga to dużo więcej pracy i energii – jednak efekt może być oszałamiający. Na koniec trzeba pamiętać o kokardzie. Do wykonania jej wymagana będzie maszyna do szycia – co może być problematyczne. Na szczęście, całe kokardy, podobnie jak kwiatki, można kupić w sklepach z dewocjonaliami.

Wszystkim czytelnikom życzę sukcesów w tworzeniu swojego pierwszego wianuszka!