Większość klientów nie zastanawia się nad konstrukcją produktu, jaki nabywa. Dzieje się tak dlatego, że przy zakupie choćby pompy głębinowej wspieramy się zdaniem fachowców. To oni podpowiadają jaki model kupić i zajmują się montażem. Co warto wiedzieć o takich urządzeniach?

Co kryje wnętrze pompy?

Każda pompa głębinowa to pompa wielostopniowa. Każde takie urządzenie budowane jest w układzie szeregowym. Jest to ważne, gdyż pompę montuje się bezpośrednio na silniku głębinowym. Z tego też względu często mówi się o tak zwanym zespole pompowym, który instalowany jest w układzie pionowym. I tak, aby pompa głębinowa działała sprawnie, w jej dolnej części znajdować musi się silnik elektryczny (jest on zatapialny), w górnej zaś specjalna pompa wirowa.

Zabezpieczony silnik

W każdej pompie głębinowej odpowiednio zabezpieczony musi być silnik elektryczny. Z tego względu każdy producent – bezpośrednio na nim – montuje specjalny korpus ssawny. Jest on zabezpieczony właściwym sitem wlotowym. Każda pompa głębinowa zakończona jest także korpusem zaworu zwrotnego, jak i korpusem tłocznym. To właśnie sprawia, że możliwe jest połączenie wspomnianego zespołu z rurociągiem tłocznym.

Stopnie pompy i ich układ

Korpusy, czyli stopnie pompy łączone są odpowiednimi elementami. W każdym przypadku zależą one wyłącznie od wielkości pompy. I tak, mogą to być:

  • taśmy ściągowe,

  • śruby dwustronne.

Warto zauważyć, że z punktu widzenia producenta jest to niezwykle istotne. Same podwodne zespoły głębinowe to urządzenia, które mają specjalne przeznaczenie. Muszą być one nie tylko niezawodne, ale również odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wody, piasku czy osadów.

Jak wybierać?

Z uwagi na zróżnicowanie urządzeń, które dostępne są na współczesnym warto, w każdym przypadku, poradzić się fachowców. Dzięki temu zakup będzie nie tylko udany, ale przede wszystkim dostosowany do potrzeb. W przeciwnym razie rachunki za energię elektryczną mogą być znacznie wyższe niż to konieczne. I właśnie dlatego, aby nie przepłacać, przed zakupem należy dokonać szereg analiz.