Blog „Psychologia Par” to dzieło dwojga terapeutów pracujących na co dzień z parami, które doświadczają różnych trudności w swojej relacji. Twórcy strony w skrótowy sposób uwidaczniają klasyczne scenki z życia małżeńskiego bądź partnerskiego. Wskazują na czym polegają pułapki, w które z reguły wpadamy i jakie są inne, bardziej korzystne rozwiązania. Dużym atutem portalu są wyjątkowe rysunki autorstwa samych psychoterapeutów uzależnienia.

Gwałtownie rosnąca popularność bloga dowodzi, że przedmiot psychologii związków i rozwiązywania konfliktów w coraz większym stopniu ludzi ciekawi. Przede wszystkim kwestie związane z podziałem oddziaływań i władzy we wzajemnym porozumienwaniu się wywołują wiele komentarzy czytelników bloga. Autorzy przeprowadzili niezwykle interesujący wywiad z doświadczoną psychoterapeutką-superwizorem na temat podziału obowiązków i rolach, jakie zajmujemy będąc w związku. Znaczącym i trudnym momentem dla małżeństwa jest czas pojawienia się dziecka – i temat ten doczekał się wielu komentarzy użytkowników.

Autorzy podkreślają też to, że bardzo często w związkach oczekujemy, że to partner/ka ma się zmienić i wykonać całą pracę. Podejście takie nie tylko nie daje żadnych wyników, ale także absolutnie wyklucza sposobność wykorzystania psychoterapii par. Dużą popularnością cieszą się wpisy, które odsłaniają, w jaki sposób starać się o romantyzm i wrażliwość w związku, , jak nie zapomnieć o tym, co było na początku, jak nie utonąć w negatywizmie i wzajemnych żalach. Pokazuje to, że głęboko w sercu sporo osób śni o szczęśliwych i długotrwałych relacjach, w których pozytywne aspekty górują nad trudnościami.