Rozstrzyganie o odmianie montowanych obręczy to wybór pośród cechami finansowymi, a wizualnymi. Koła stalowe definiują się odpornością i niską ceną zakupu. Natomiast aluminiowe są niewątpliwie ładniejsze, ale trudniejsze przy naprawie podczas wystąpienia defektów mechanicznych.
Wygląd przede wszystkim
Jeśli na pierwszym miejscu priorytetem według nas jest ładny wygląd to przychodzi nam jedynie wybór między modelami kół ze stopów lekkich. A będzie tu w czym wybierać. Mnogość marek i modeli wywołuje, że bez problemu wyselekcjonujemy coś odpowiedniego. Wystarczy iść za upodobaniem i możliwościami portfela. Im wymarzony przez nas egzemplarz jest niepospolity, musimy liczyć się z większą ceną.
Pozostałe mocne strony obręczy aluminiowej
Poza designem, felgi aluminiowe mają dużo innych cech. Takie alufelgi są zdecydowanie lżejsze od stalówek, dzięki czemu mają pomniejsze oddziaływanie na obciążenie podzespołów zawieszenia. Ich konstrukcja i tworzywo, z którego są wykonane powoduje, że chłodzenie hamulców jest zdecydowanie bardziej wydajne, co jest istotne szczególnie w okresie letnim.
Ciemna strona medalu
Zła strona medalu, jest taka, że na obręcze alu trzeba bardziej uważać, w szczególności, gdy mamy skłonności do najeżdżania kołem o rant jezdni, nie uważać na wyrwy w asfalcie, czy najeżdżanie ze znaczną prędkością na rozmaite przeszkody. Naprawa felgi alu jest znacznie bardziej kosztowne, ale pewne typy defektów wyłączają użytkowane felgi z dalszej eksploatacji i powinniśmy się zmierzyć z kupnem nowego egzemplarza.
Lepiej nabyć markowe felgi
Wybierając felgi podpowiadamy wybór modeli kosztowniejszych, ale popularnego i cenionego wytwórcy. Taki ruch ręczy nam pewną jakość i szerszą osiągalność w przypadku potrzeby dokompletowania uszkodzonego egzemplarza.