4 powody, dla których lepiej jest zamówić obiad niż robić go samemu

Ile razy stawaliście przed dylematem: robić obiad czy zamawiać? Zamawianie obiadu ma niewątpliwie więcej zalet niż wad i to na tych pierwszych skupimy się w niniejszym artykule.

Nie wymaga wysiłku

Często wracamy po pracy lub z uczelni zmęczeni i po prostu nie mamy już chęci „stać przy garach”. No bo komu się chce myśleć nad obiadem, gdy szef przez cały dzień ciągle czegoś chce, a jeszcze dzieci trzeba odebrać z przedszkola, lub gdy mieliśmy ciężki egzamin? A to tylko myślenie o obiedzie, trzeba go przecież jeszcze zrobić… Z pomocą przychodzi wówczas nasza ulubiona pizzeria lub inna placówka gastronomiczna oferująca jedzenie na dowóz. Wystarczy wykonać telefon lub złożyć zamówienie przez internet i poczekać. Niewątpliwą korzyścią płynącą z zamawiania jedzenia na dowóz jest także to, że nie trzeba później zmywać.

Będzie smaczniejszy

Nie oszukujmy się – większość z nas nie jest Modestem Amaro i to, co przygotowuje na obiad samemu to zwyczajny posiłek – ani zły, ani szczególnie wykwintny – spełniający po prostu swoją rolę żywieniową. Co innego zamawianie jedzenia z dowozem. Decydując się na obiad z lokalu gastronomicznego możemy oczekiwać, że dostarczone nam jedzenie będzie smakować co najmniej ponadprzeciętnie. W końcu restauracja po to zatrudnia ludzi o ponadprzeciętnych zdolnościach i dużym doświadczeniu w gotowaniu, by dostarczać klientom coś, czego oni sami nie są w stanie lub nie mają ochoty przygotować.

W tym czasie można zrobić coś innego

Zamawianie jedzenia w dostawie to także oszczędność czasu. Załóżmy, że mamy do przygotowania jakiś projekt lub musimy zrobić coś po godzinach. Po co tracić czas na gotowanie samemu skoro możemy obiad zamówić, zjeść i skupić się na dalszej pracy? Pamiętajmy także, że czas poświęcony na przygotowywanie obiadu to nie tylko gotowanie, ale i zakupy. Nawet jeśli zrobiliśmy zakupy wcześniej to trzeba jeszcze wymyślić, co przygotujemy na obiad. Często zdarza się, że zabraknie nam jakiegoś składnika, a wtedy musimy pójść do sklepu i tracić dodatkowy czas.

Bywa oszczędniejsze

Wbrew pozorom zamawianie jedzenia może kosztować mniej niż samodzielne gotowanie. Jeśli weźmiemy pod uwagę czas i koszty, jakie przeznaczymy na zakupy i przygotowanie obiadu oraz koszt energii elektrycznej lub gazu, to po podliczeniu może okazać się, że zamawiany obiad wychodzi taniej niż przygotowywany samodzielnie. Wiele restauracji obniża dodatkowo ceny posiłków w godzinach wczesno popołudniowych i wieczornych, aby jeszcze bardziej zachęcać do zamawiania obiadów i uzupełniać zapasy świeżych produktów. Można także korzystać z abonamentów obiadowych, gdzie cena jednego obiadu jest mniejsza niż zazwyczaj.