Wyroby ze szkła pochodzące z hut Bohemia wciąż zachwycają odbiorców we wszystkich rejonach świata.Naczynia utworzone są z kryształowego szkła i sprzedawane jako Bohemia crystal glass. Ani chybi są eleganckie, są dobrze wykonane, mają osobliwy wizerunek i są znakomicie przejrzyste.Stwierdzenie Bohemia crystal to wyobrażenie ogólne. Warto wiedzieć, że kryje się pod nim wielu wytwórców.Każda huta ma prywatny skład serii szkła, które obejmują lampki do wina, long drinki, karafki, wazy i patery. Obyczaj produkcji szkła na ziemiach Bohemia jest wybitnie sędziwy i sięga czasów średniowiecza. Przez wszystkie lata sztuka wytwórczości i ozdabiania szkła była ulepszana.Dziś jest to z pewnością najlepszy wytwórca stylowego szkła.

Jest huta, która trudni się w manualnym wytwarzaniu wyrobów ze szkła.Znane są kieliszki dekorowane złotem z serii Jessie.Ręczna fabrykacja szkła jest wyjątkowo męcząca i wymaga dużo czasu. Obecnie to prawdziwa wyjątkowość albowiem większość wytwarza się automatycznie.

Znanym fabrykantem jest huta , która się nazywa Crystalite Bohemia.Wyjątkowo atrakcyjna partia to Quadro, której istotę tworzą szklanki do whisky.Podobnie atrakcyjne partie to Safari Gold, Florale, Orbit.Są też kolekcje kieliszków gładkie oraz ozdabiane.

W groni najlepszych producentów znajduje się Crystalex Bohemia, wielka huta szkła, która wytwarza po największej części szkło stołowe.Ani chybi modną kolekcją są kieliszki Angela. Zgrabna noga i rozchylony u góry kielich. Dostępna jest odmiana gładka oraz bogata kolekcja zdobiona.Popularne i znane kolekcje owego producenta to Claudia, Olivia, Julia i wiele innych.Wytwórczością masywnych artykułów z ołowianego szkła trudni się Bohemia Jihlava.W jej produkcji górują komplety z karafką. To znaczy masywne szklanice i karafka. Dodatkowo są wazony, patery oraz świeczniki.Większość artykułów jest stworzona z gładkiego szkła. Mnóstwo stworzonych jest ze szkła zdobionego. Bohemia crystal to wybitnie wysoka jakość wykończenia. Reputacja rozróżniana na całym świecie.Bardzo eleganckie szkło kryształowe.Długa historia i doskonałość wykonania decyduje o sukcesie. Artykuły Bohemia crystal glass jest dobrze znane i cenione.