Murator - nowoczesne projekty

Osoby, które mają w planach budowę swojego domu zazwyczaj nie nie mają wyobrażenia przed jaką ilością ważnych spraw zostaną postawione zanim będzie dane im zamieszkać. Przed przystąpieniem do właściwego rozpoczynania prac budowlanych warto nabyć choć trochę więdzy oraz poznać kwestie, które w przyszłości przysporzą różnych kłopotów.

Jeżeli pominiemy w naszych rozważaniach tematy związane z uzyskaniem kredytu na dom jak również sprawy dotyczące prawa budowlanego istotną rzeczą z którą przyjdzie nam się zmierzyć załatwienie terenu pod budowę czyli działki. W Polsce nie przywiązuje do tego właściwej uwagi co w przyszłości może zrodzić różne problemy a nawet sprawić, że będziemy szukać innej okolicy Jakie są tego przyczyny? Decydując się na zakup ziemi i działki zazwyczaj pierwsze skrzypce odgrywa cena. Bardzo tanie działki to takie, które są zazwyczaj daleko od centrum miasta, mają nietypowe kształty albo mają bardzo małą szerokość. Często zdarza się tak, że samo ukształtowanie terenu na działce może utrudnić stworzenie niektórych projektów. (np. na działce ze stosunkowo dużymi wzniesieniami). Często na atrakcyjnie taniej działce może występować wysoki poziom wód gruntowych czy tez nawet może się okazać, że są to działki, które ulegają zalaniu przy większych powodziach.

Drugą rzeczą, którą przyjdzie nam załatwić jest wybór domu a właściwie projektu domu. Tak jak w temacie działki tak i w tej kwestii nie decydujmy się jedynie uwzględniając cenę. Warto dokładnie najpierw sprawdzić renomę studia architektonicznego albo referencje oraz wcześniejsze prace architekta. Co jeśli się zdarzy, że wybierając atrakcyjnie tani projekt domu otrzymamy go od studenta architektury. Często tani projekt to brak różnych informacji, szkiców czy nawet informacji z jakich produktów budowlanych należy skorzystać.

Już na samym końcu warto powiedzieć, że po budowie domu na pewno przyjdzie czas na planowanie pięknego ogrodu – warto to dokładnie zrobić jeszcze na etapie wyboru projektu. Nie wiele osób podejmuje takie rozwiązanie ale bardzo dobrym posunięciem jest tworzenie ogrodu już podczas budowy domu.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 35 (ostatnio: 06.05.2020 13:12:27)
  • yahoo: 7 (ostatnio: 18.12.2017 00:10:25)

Podlinkuj wpis: