Muratorplus - portal budowlany

Obecnie budownictwo coraz mocniej ewoluuje w coś zupełnie odmiennego od tego do czego przywykliśmy z ubiegłego stulecia. Coraz częściej wdrażane na rynek są techniki a także rozwiązania które były nie znane wcześniej. Jakie są ciekawostki a także jakie nowości w świecie architektury i całej branży? Warto poznać je wszystkie a także zainteresować się tematem.

Bardzo fajną rzeczą, która jest wprowadzona do nowoczesnego budownictwa jest termowizja. Rozwiązanie to nie było stosowane wcześniej, stosowane było zazwyczaj w nauce i w wojsku. Aktualnie jest wykorzystywana choćby do: testowania szczelności izolacji budynków. Do całego testu stosuje się różne urządzenia z których najbardziej popularnymi bez wątpienia są kamery termowizyjne, które kupić można za cenę od kilkuset do kilkudziesięciu tys. euro. Oczywiście są sklepy i miejsca gdzie można je wynająć. Odnośnie historii kamer to powstały na poczatku XX wieku teraz również używa się ich w celu przetestowania energooszczędności budynku. Dzięki niej z łatwością można monitorować różne mostki termiczne i miejsca o niewystarczającym stopniu izolacji.

Kolejną ciekawostką, która jest coraz bardziej popularna w Polsce, lecz już w temacie bardziej projektowym są okna przesuwne. Są to okna przesuwne albo w pionie lub poziomie (zależnie od wybranej wersji). Skąd taki wzrost na popularności? Odpowiedź jest prosta – nie zajmują tyle powierzchni co tradycyjne przez co sprawdzają się idealnie w niewielkich wnętrzach takich jak np. małe łazienki. Brak skrzydła w takiej konstrukcji to bardzo duży plus. Do tego dochodzi elegancki i nowoczesny design, możliwość ustawienia dowolnego przewiewu. Wszystko to sprawia, że są one coraz częściej używane w budownictwie.

Jeżeli poszukujemy innych ciekawych rozwiązań i nowatorskich pomysłów ze świata architektury i budownictwa dobrym rozwiązaniem są najróżniejsze serwisy budowlane na których codziennie przeczytamy coś interesującego co okaże się dla nas bardzo pouczające.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 33 (ostatnio: 12.04.2020 07:48:55)
  • yahoo: 3 (ostatnio: 20.04.2016 19:34:54)

Podlinkuj wpis: