Czysty dom

Ekologicznie to hasło, które przebojem podbiło wiele dziedzin naszego życia i nie ma w tym nic dziwnego, że na ustach pań domu zaczynają gościć także ekologiczne metody sprzątania. Telewizja zdążyła nas już dawno zbombardować tysiącem preparatów chemicznych gwarantującym Szybkie i bez smugowe mycie okien, ale jakimś cudem i dwadzieścia lat temu dało się tak myć okna – co ciekawe bez pomocy detergentów. Warszawa okresu dwudziestolecia między wojennego miała zawsze czyste okna.

Przyjrzyjmy się więc starym i dobrym dla sposobom na mycie okien.Bez nabłyszczaczy i bez pomocy spryskiwaczy do szyb, za to tradycyjnymi i zapomnianymi metodami możemy dojść do tego samego celu, którym są czyste okna. Jednocześnie zrobimy to eko i bez obaw, że zniszczymy sobie naskórek dłoni bynajmniej nie balsamem do rąk. Sprawdzone ekologiczne metody to te, oparte na starych, sprawdzonych metodach, wypróbowane przez dziesiątki pokoleń w najrozmaitrzych miejscach kuli ziemskiej.Ekologiczny płyn do mycia okien przygotowujemy samodzielnie z produktów znajdujących się w każdym domu. Taki płyn jest nie tylko przyjazny dla środowiska, ale przede wszystkim dla naszego organizmu. Oczywiście, ekologiczny płyn do mycia szyb można także kupić, jednak trend eko polega także na na samodzielnym komponowaniu i wykonywaniu produktów. Na do szyb potrzebujemy pół szklanki octu i dwie szklanki czystej wody. Dodajemy także odrobinę płynu do mycia naczyń i ulubionego olejku eterycznego. Wszystko razem miksujemy mieszając i gotowe, możemy myć okna. Ekologiczna mikstura porządkach, doskonale pozbywa się nalotu kamienia z stalowych elementów. Ekologicznych sposobów na sprzątanie jest dużo więcej.

Brak nam chęci na mycie okien, warto zlecić taką usługę firmie sprzątającej. W takim wypadku mycie również może zostać przeprowadzone za pomocą preparatów naturalnych. Zlecenia mycia okien sprawdzić można na stronie hojo.pl, profesjonalnej giełdzie sprzątania w Warszawie.


Ocena: 3/5 (2 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 51 (ostatnio: 10.04.2019 22:57:03)
  • yahoo: 36 (ostatnio: 20.12.2017 23:28:48)

Podlinkuj wpis: