Jeśli jesteś osobą, która fascynuje się zwierzakami, to na pewno bardzo interesuje Cię kwestia kociaków. Zwierzęta te są bardzo radosne i umieją dostarczyć opiekunowi masę frajdy. Właśnie dziś pragniemy zaprezentować Wam dwie rasy tych kotów, jakie są naprzemiennie bardzo często mylone. Mówimy tu mianowicie o kociakach Maine Coon, jakie regularnie mylone są z kociakami norweskimi leśnymi. Wierzymy, że po zapoznaniu się z niniejszymi wiadomościami nauczycie się prawidłowo zidentyfikować te kociaki i zrozumieć czym w końcu te dwa gatunki kociaków się od siebie różnią.

Rasy powyższe pozornie są do siebie niezmiernie podobne. Mają taki wygląd zewnętrzny, jaki dla laika może być nawet taki sam. Realia są jednakże takie, że kociaki te są inne, a rzeczy te najmocniej uwypuklają się w takich konkretnie cechach: przede wszystkim chodzi o wagę, koty norweskie leśne są trochę większe. Koty norweskie posiadają też wyraźnie wystające kości policzkowe a także większe oczy, jakie są ułożone na skraju czaszkI. Co dla poniektórych ważne, koty norweskie posiadają delikatniejsze futro, natomiast koty maine coon posiadają mocniej zarośniętą głowę. Strasznie ważne jest też to, że koty norweskie nie są w stanie miauczeć, a umiejętność tę doskonale opanowaną posiadają koty rasy Maine Coon.

Obie te rasy łączy jednakże to, że są one niezwykle przyjacielskie i uwielbiają ludzi. Doskonale są przez to świetne do zakupu w rodzinnym domu.

Gdzie kupić koty MaineCoon?

Jeśli głowisz się nad tym, w jakim miejscu kupić da się koty MaineCoon, jakie mogą być świetnym umilaczem życia dla każdego, to obowiązek masz zrozumieć, że hodowle kotów MaineCoon odnajdziesz w każdym miejscu Polski. Przez to bez trudu odnajdziesz takiego typu hodowlę, która jest w pobliżu Twojego zamieszkania i spełnia wszelkie Twoje oczekiwania. Żeby odnaleźć spis najmocniej renomowanych hodowli zerknąć powinieneś na tę witrynę: hodowle MaineCoon. Do tego w sumie szczerze Cię zachęcamy, ponieważ koty o jakich mowa to wspaniałe zwierzątka!