Podróżowanie pojazdem to czysta frajda dla każdego fana motoryzacji. Jeszcze lepiej, jak poza dużą mocą skrytą pod maską, dysponowany przez nas wózek odznacza się także nowoczesnym stylem. W tym przypadku z ratunkiem przychodzi nam tuning zewnętrzny.Zapomnij o felgach stalowych

Z bogatych środków w arsenale przemian wizualnych podstawowe wyniki można osiągnąć za pomocą kół ze stopów. Po zamontowaniu właściwych obręczy samochód może osiągnąć design jak niekonwencjonalność, drapieżność lub aspektów sportowych.

Sektor kół aluminiowych jest nadzwyczaj dostatni w gamę modeli, od typowych pięcioramiennych po koła z wieloma futurystycznymi formami ramion. Dobranie właściwego stylu alufelgi do linii karoserii auta nie wymaga korzystania z świetnej kreatywności czy zmysłu artystycznego, bowiem każdy szanujący się wytwórca daje do dyspozycji pomocne aplikacje w postaci konfiguratora kół. Taka wirtualna przymierzalnia to pomocny sposób na poddanie próbie jak wybrane alufelgi będą zgrywały się z naszym samochodem. W tuningu im większe tym lepsze

Kluczowym motywem przy dobieraniu kół aluminiowych, które mają za cel podnieść wyjątkowość wizualną, jest ich rozmiar. Zwiększona średnica kół to bardziej uwypuklony efekt finalny. Dopasowując średnicę obręczy ewidentnie trzeba się wspomagać limitami technicznymi modyfikowanego środka lokomocji i komfortem jazdy. Zamontowanie felgi aluminiowej o większej średnicy od zaprojektowanych u producenta wiąże się m.in. z obowiązkiem zamontowania opon o zredukowanym profilu, co nie jest nadto trafne na naszych wyboistych jezdniach.

Założenie bajeranckich felg aluminiowych nie wystarczy. By utrwalić zapierający dech wynik optyczny, o nasze nowe alufelgi powinniśmy odpowiednio dbać. Brudne, zapuszczone obręcze przekreślą wszelki wynik. Co ważne, taki przyklejony brud i pył z klocków hamulcowych wykonuje złą robotę, wywołując niszczenie powierzchni lakierniczej. Z tego powodu, by nasze obręcze alu nie postradały szybko swojej formy, nie omijaj systematycznej pielęgnacji.