Studia prawnicze wymagają bardzo wiele nauki i dużego nakładu energii aby sobie z nimi poradzić. Pomimo to studia takie nie dają nam dużej gwarancji znalezienia pracy. Obecnie nie jest łatwo znaleźć pracę jako prawnik.

Jest to ciekawe ponieważ zawodu takie jak prawnik powinny być pewną wizytówką na przyszłość, jednak nie do końca tak jest. Przede wszystkim studia prawnicze same w sobie nie są wystarczające aby zająć się czymkolwiek. Do tego potrzebna jest aplikacja prawnicza, a tą jak wiele osób się przekonało na własnej skórze, nie łatwo zdobyć.

Nie dziwi więc duża ilość kancelarii prawniczych, ponieważ wielu prawników nie mogących poradzić sobie na rynku pracy postanowiło założyć własne kancelarie prawne. Oczywiście zwiększyło to konkurencję i obecnie ciężkie jest również wprowadzenie na rynek własnej kancelarii prawnej.

Duży wybór pomiędzy kancelariami prawnymi nie ułatwia wyboru takiej kancelarii gdy potrzebujemy usług adwokackich czy prawniczych. Niestety kancelarie prawne mają ograniczone możliwości promowania siebie więc dostęp do reklam takiej kancelarii wymusza podejmowanie decyzji na podstawie innych kryteriów. Nie zawsze łatwo jest podjąć decyzję, a jeszcze trudniej sprawić by była ona dobrą decyzją.

Niezwykle cenne jest posiadanie zaufanej kancelarii prawnej z którą współpracujemy przez dłuższy czas. To może być dla nas najlepsza możliwość gdy posiadamy firmę i ciągle zmagamy się z problemami prawnym. Niestety wybór musi być podjęty w oparciu o próby i błędy jednak gdy już uda nam się znaleźć odpowiednią kancelarię prawną to będzie to dla nas duże ułatwienie w prowadzeniu firmy.