Kancelaria Gdańsk

W bieżącym roku, czarną togę założy po raz pierwszy około 5000 świeżo upieczonych mecenasów. Wydaje się jednak, że pomyślnie ukończona aplikacja adwokacka to tylko początek skomplikowanej drogi do kariery.

Samo ukończenie aplikacji, może okazać się niewystarczające, aby zaistnieć na rynku usług prawniczych. Młodzi ludzie są wspaniale przygotwani do świadczenia usług i w ciągu kilku lat będą wspaniałymi mecenasami odnoszącymi zwycięstwa na salach sądowych. Ale dziś brakuje im doświadczenia. Fakt, że są kreatywni i dynamiczni nie oznacza, że w prowadzonej sprawie skorzystają z najważniejszej rzeczy – wieloletniego doświadczenia.

Rynek usług świadczonych przez adwokatów i radców prawnych jest dość ciasny. Ciężko zdobyć swój kawałek tortu. W takiej sytuacji chyba lepszym jest nabywanie obycia w dobrej firmie prawniczej. Kancelaria o wieloletnim doświadczeniu może być najlepszym miejscem startu.

Praktyczna nauka, którą da się odbyć pod nadzorem doświadczonego mecenasa pozwala ustrzec się od błędów, wykorzystywać najskuteczniejsze metody osiągania celu procesowego, korzystać ze sprawdzonych metod.

Po ukończeniu takiego stażu początkujący radca lub adwokat może otrzymać propozycję pozostania w kancelarii, albo może rozpocząć działalność na własny rachunek. Jeżeli będzie się wybijać, to również może otrzymać propozycję z jednej z wielkich, najbardziej uznawanych kancelarii w Polsce. Można stwierdzić, że najlepsze kancelarie pilnie rozglądają się za najciekawszymi prawnikami. Pomijając zawodowe agencje poszukujące najbardziej utalentowanych każdy z mecenasów z takich kancelarii występuje przecież w sądzie, więc bez problemu ma dostęp do wiedzy o umiejętnościach potencjalnych kandydatów. Co najważniejsze, z regułynie jest istotna wiedza książkowa, ale wyjątkowość, wychodzenie poza utarte schematy i erudycja.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 36 (ostatnio: 08.04.2020 02:31:58)
  • yahoo: 25 (ostatnio: 22.08.2017 19:20:21)

Podlinkuj wpis: