Firmy budowlane w Polsce w roku 2012-2013

Obecny 2013rok jest równie nieciekawy jeżeli weźmiemy pod uwagę sferę budowlaną. Toteż istotnym i ciekawym tematem będą różne statystyki i dane dotyczące całej branży w Polsce.

Żadną osobę pewnie nie zaskoczy wiadomości jeżeli na samym początku już powiemy, że obecna sytuacja nie rysuje się w optymistycznych kolorach. Jak pokazują statystyki do chwili obecnej upadłość podało ponad 600 przedsiębiorstw! Ilość upadłości jest w takim razie mniej więcej 4% większa niż w roku ubiegłym. Jest również zauważalne, że liczba upadłości firm w ciągu 5lat ciągle rośnie. Największe problemy przypadły na firmy małe i średnie. Wg. statystyk najwięcej upadłości występuje w rejonie województwa mazowieckiego i dolnośląskiego.

Pomimo tak słabych danych nie obserwuje się znacznego pomniejszenia zainteresowaniem domem a także jego budową.Dla kontrastu warto przekazać interesujące dane, które były zgromadzone bazując na wybudowanych domach z roku poprzedniego. Zobaczmy dlatego jak wyglądają te dane:

  • Mniej więcej 30% domów to domy powstałe na podstawie indywidualnego projektu. Cała reszta to domy budowane na podstawie gotowych projektów domów.
  • Około 40kilku procent to dalej domy budowane z cegły. Następne 30% to domy jednorodzinne budowane z bloczków komórkowych.Cała reszta stawiana jest w innych technologiach.
  • Na dachach w Polsce dalej panuje dachówka. Czyli znane każdemu karpiówki albo mnich-mniszka itp. Prawie 50% dachów krytych jest właśnie dachówką. 35% natomiast to różne pokrycia z blachy jak również blachodachówki. Reszta dachów wykorzystuje inne rozwiązania.
  • Zauważalne coraz bardziej są natomiast kwestie dotyczące podpiwniczenia domu. W poprzednim roku około 12% domów było podpiwniczonych.

Powyższe dane są informacjami zebranymi z różnych źródeł. Ludzie, którzy pragną dokładnie poznać cały temat a także inne związane z budownictwem i budową domu powinny wejść na serwis Muratordom.pl gdzie przeczytają rozwinięcie zaprezentowanych kwestii.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 44 (ostatnio: 23.05.2020 05:32:48)
  • yahoo: 5 (ostatnio: 07.07.2016 08:19:53)

Podlinkuj wpis: