Emigracja zarobkowa z województwa zachodniopomorskiego Im przez dłuższy czas jest się poza ojczyzną, tym ciężej potem reemigrować z powrotem do kraju. Na emigracji zarobkowej przebywa z górą 2 mln obywateli z Polski. Nic nie sygnalizuje, aby ta kwestia się poprawiła.

Istotnym miejscem wyjazdów do pracy za granicę jest Wielka Brytania oraz Niemcy.Główną przyczyną emigracji jest możność znalezienia dogodniejszej oferty zatrudnienia z korzystnym zarobkiem. Z badań GUS wychodzi, że prawie 73% osób jako najistotniejszy motyw emigracji za granicę, wylicza właśnie przejaw zarobkowy. Dalsze impulsy przenoszenia się do innego kraju to wydarzenia rodzinne (15,7%), wychowanie (5,7%), kuracja i rewalidacja (0,2%) i różne (5,5%).

Kto migruje do pracy za granicą? W celach zarobkowych wyjeżdżają zwykle osoby z wachlarza wiekowego 25-34 lata. Od 2011 roku poza granicami naszej ojczyzny znajdowało się 107 491 mieszkańców województwa zachodniopomorskiego. Co daje powyżej 6,2% całkowitej ilości emigracji z kraju. Emigrujący z rejonu zachodniopomorskiego na ogół wybierają za kierunek odpływu zarobkowego takie rejony jak: Wielka Brytania, Belgia, Irlandia, Holandia oraz Norwegię czy Szwecję. W populacji migrantów zarobkowych dość pokaźną gromadę tworzą osoby z wyższym wykształceniem średnim zawodowym bądź policealnym , a także średnim ogólnokształcącym. Minimalną ilość stanowią osoby z poziomem gimnazjalnym ,a także z wyższym na poziomie doktoranckim i podstawowym.

Pomożemy Ci zacząć pracę w Belgii Belgia to jeden z najczęstszych obieranych punktów wyjazdów zarobkowych Biało-Czerwonych. Według wyliczeń mieszka tam więcej niż 80 tys. naszych współbraci. W Królestwie Belgii dominują trzy języki administracyjne – niderlandzki, niemiecki a także francuski. Wielu rodowitych Belgów posługuje się także językiem angielskim, dlatego dla Polaków umiejących ten język nie powinno być większych kłopotów z komunikowaniem się. Wszyscy członkowie Unii Europejskiej posiadają jednakowe prawo do pracy jak Belgowie. Począwszy od 2009 roku wyjeżdżający z Polski mogą podejmować tam działalność bez konieczności zabiegania o zezwolenie na pracę.

Nasza Firma już od 2006 roku udostępnia swoje usługi na belgijskim rynku pracy. Jeśli pragniesz zacząć pracę w tym kraju nie będzie większych przeciwności. Powinieneś zatelefonować do naszej Agencji (czy do placówki w Szczecinie czy też do najbliżej położonej placówki Agencji we Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi bądź Gorzowie Wielkopolskim), a my dopasujemy dla Ciebie korzystną propozycję pracy a także dopełnimy pozostałych formalności.