Kiedy chcielibyśmy wydrukować nieco większą ilość kartek, ulotek reklamowych, broszur, itp., z pewnością powinniśmy korzystać z usług świadczonych przez drukarnię. A może wirtualna drukarnia poznań jest najlepszym rozwiązaniem? Jeżeli w rachubę wchodzi druk książek, ulotek i całej reszty, liczyć się powinna jakość, ale również niewygórowana cena. Bo wiadomo jak to jest – chcielibyśmy, aby wszystko było w porządku, ale w żadnym wypadku nie zamierzamy za wiele płacić. Naprawdę często właśnie wirtualna drukarnia luboń jest najbardziej wskazaną opcją.

Ostatnie lata przyniosły dynamiczny rozwój nowoczesnych sposobów przekazu, ale jak dotychczas nie stanowią one niebezpieczeństwa dla tradycyjnego druku. Cały czas zainteresowaniem cieszą się ulotki, a także inne materiały reklamowe i książki, których wydrukowanie oferują liczne drukarnie. Słowo drukowane mocno opiera się Sieci i coraz bardziej rozpowszechnionym wynalazkom, które nieustannie usiłują osłabić jego pozycję, a najlepiej kompletnie wyeliminować, ale chyba jest to niewykonalne.

Zapewne druk książek jeszcze długo nie będzie zagrożony, ponieważ nie wszyscy ich miłośnicy potrafią sobie wyobrazić czytanie opowiadania czy komiksu z jakiegokolwiek ekranu, jednak branża marketingowa zupełnie nie mogłaby sobie poradzić bez klasycznych metod docierania do Klienta. Świadomość firmy czy konkretnego produktu bardzo często nie mogłaby zaistnieć, gdyby ich reklama nie została wydrukowana i rozdana odpowiednim ludziom. Co do technik druku niezmiennie możemy wybierać głównie pomiędzy dwiema – offsetową i drukiem cyfrowym. Znalezienie tej odpowiedniej w danych warunkach zależy od oczekiwań Klienta, ponieważ offset bardziej się opłaca przy większym nakładzie, a druk cyfrowy daje elastyczność personalizacji. Niektóre drukarnie oferują również dodatkowe usługi, które przyciągnąć mają Klienta, jak pomoc grafika.